Zaawansowana IRYDOLOGIA kliniczna

Układ hormonalny

CZĘŚĆ III


Zaawansowana Irydologia Kliniczna - Część III Układ hormonalny

ZAAWANSOWANA IRYDOLOGIA KLINICZNA część III - Układ hormonalny

- to kontynuacja szkolenia części I i II, która podsumowuje i zestawia razem kwestie endokrynologiczne w analizie struktur oka.

Szkolenie zawiera omówione zaburzenia endokrynologiczne i odnosi je do poszczególnych możliwości zmian w strefie rzęskowej, w strefie źrenicznej oraz w samym brzegu źrenicznym tęczówki + w twardówce


Zaawansowana Irydologia Kliniczna Część III
- Układ hormonalny

To tworzenie wąskiej gałęzi specjalizacyjnej w ocenie irydologicznej - na podstawie włąsnej obserwacji oraz obserwacji innych specjalistów, które zostały ujęte w zestawieniach naukowych.

To ocena ryzyka wystąpienia zaburzenia hormonalnego z zupełnie innej perspektywy - w oparciu o analizę strefy źrenicznej, brzegu źrenicznego, kształtu samej źrenicy i strefy rzęskowej w odniesieniu do najważniejszego elementu czyli wywiadu.

Irydologia w ujęciu endokrynologicznym zestawia w jednym miejscu najważniejsze aspekty pracy irydologa dla najważniejszych zaburzeń gruczołowych.


INFORMACJA:

Tematyka Zaawansowanej Irydologii Klinicznej jest bardzo obszernym zakresem informacji - jednocześnie ma niewiele wspólnego z tradycyjną powszechną irydologią, której można uczyć się na licznych kursach.


Jeśli interesują Cię konkrety z irydologii

cykl szkoleń Zaawansowana Irydologia Kliniczna

jest najlepszym możliwym wyborem!!

Daje Ci na to moje słowo!!

Czym Część III różni się od Części I i II?

Część III kursu wychodzi w etapu wprowadzania w nowe znaki irydologiczne, a zamiast tego zestawia razem omówione wcześniej (w Części I i II) znaki i strefy dla klasyfikacji określonych zaburzeń w układzie hormonalnym.

Szkolenie pokazuje ocenę ryzyka zaburzeń hormonalnych, które wraz z wywiadem oraz optymalnie Analizą badań laboratoryjnych stanowi bardzo silne narzędzie do oceny dysfunkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Kwestią oceny irydologicznej w odniesieniu do endokrynologii zajmuje się głównie dr John Andrews.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Szkolenie - Część III wchodzi bardzo głęboko w zależności funkcjonalne i wykorzystuje wszystkie zmiany irydologiczne opisane w części I i II wraz z topografią strefy rzęskowej, strefy źrenicznej a także brzegu źrenicznego.

 • Dla pasjonatów nowych wymagających wyzwań w dziedzinie nieinwazyjnej diagnostyki klinicznej

Irydologia kliniczna Część III umożliwia wskazanie zaburzonego gruczołu i wczesną lokalizację niewydolności wydzielniczej - zanim pojawi się diagnoza.

 • Dla specjalistów medycyny naturalnej, którzy chcą poszerzyć zakres oferowanych usług Zaawansowanej Irydologii klinicznej o ocenę zaburzeń endokrynologicznych.
Ocena funkcj endokrynologicznych - stanowi podstawowy element oceny funkcjonowania organizmu.
 • Dla osób, które chcą samodzielnie - nieinwazyjnie pracować z ludźmi w zakresie skutecznej oceny organizmu i efektywnej terapii
Irydologia kliniczna część III - wprowadza elementy zestawienia wiedzy z pozostałych dwóch części - daje bardzo szeroki obraz funkcjonowania organizmu oraz wskazuje na potencjalne zaburzenia gruczołów w każdym momencie oceny irydologicznej.
 • Dla osób, które chcą poznać temat irydologii na maksymalnym poziomie
Szkolenie Zaawansowana Irydologia Kliniczna - to cykl szkoleń - który ma na celu rzetelną, dokładną, płynną i szybką analizę stanu funkcji organizmu - bez konieczności dodatkowych badań.


Co wchodzi w zakres kursu?

 • Nagrania video w formie MP4 - ponad 3h nagrań!

By szczegółowo wyłożyć wszystkie zestawienia, uzupełnić brakujące informacje oraz wyczerpująco skumulować, w jednym miejscu całość informacji.

 • Ebook z całości szkolenia w formie PDF ! 78 stron

By móc korzystać z materiałów zawsze wtedy, kiedy będzie taka potrzeba.

 • Znaki irydologiczne prezentowane na przykładach licznych kolorowych zdjęć

By zobaczyć jak manifestuje się dana zmiana w oku na konkretnym przykładzie.

 • Możliwość spotkania na ZOOM

By móc uporządkować zakres przyswojonych informacji.

Dlaczego warto jest rozwijać się w irydologii?

Dzięki irydologii zyskujesz wyjątkowo głęboką i specjalistyczną wiedzę

Irydologia daje możliwość obserwowania tęczówki oka w dynamice zmian zachodzących w ciele. Tęczówka zawiera około 28 000 indywidualnych włókien nerwowych, które biegnąc z różnych tkanek organizmu kończą się ślepo w macierzy tęczówki I to one niosą informacje o stanie narządów i organów, przenosząc określone potencjały na powierzchnię tęczówki. Takie głębokie utkanie włóknami nerwowymi - sprawia, że tęczówka jest odbiorcą impulsów ze wszystkich organów w ciele.

Dzięki irydologii możesz kontrolować drogę choroby i procesu terapeutycznego

Możliwość obrazowania zmian funkcjonalnych zaburzeń - na wczesnym ich etapie, wraz z obserwacją drogi zdrowienia - stawia irydologię w czołówce nauk holistycznych. Znaki uaktywnienia, zmiana zabarwienia, obecność defektów, markery zależności funkcjonalnych, zatoki, promienie, okręgi, pigmenty i wiele innych oznaczeń stanowią drogę choroby u człowieka a zrozumienie ich pozwala nakreślić właściwą diagnozę, ustalić przyczyny zaburzeń i nadać kierunek terapii.

Dzięki irydologii stajesz się rzetelnym i skutecznym specjalistą

Tęczówka - funkcjonuje jako mapa całego ciała, a spoglądając w oko, mamy wgląd w cały organizm ludzki w sposób przekrojowy i szybko można zarejestrować wszelkie nieprawidłowości organów.

Irydologia identyfikuje wówczas zmiany w stanie aktywności włókien, koncentrację barwnika, rozluźnienie utkania, szczeliny, głębokie krypty i wiele innych znaków, które wskazują jednoznacznie na obniżoną lub podwyższoną aktywność w danym rejonie. W takiej sytuacji analiza zjawisk na powierzchni tęczówki w połączeniu z innymi badaniami pozwala stwierdzić rodzaj zaburzeń jakie towarzyszą danej jednostce oraz ustalić właściwy tor terapii.

'Światłem ciała jest twoje oko. 

Jeśli twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 

Lecz jeśli jest chore, ciało twoje będzie również w ciemności.'

Mt 6, 22-23

Zaawansowana irydologia kliniczna - Układ hormonalny - CZęść 3
 • Wstęp, togrografie, zróżnicowanie zatok endokrynologicznie, kryza endokrynologicznie, brzeg źrenicy endokrynologicznie
 • Podwzgórze, układ neuroendokrynny, leptyna, grelina - znaki irydologiczne
 • Przysadka mózgowa część przednia, tylna, zaburzenia prolaktyny, znaki irydologiczne, dynamika źrenic dla przysadki
 • Szyszynka - znaki irydologiczne
 • Tarczyca - znaki irydologiczne
 • Wątroba -znaki irydologiczne
 • Układ pokarmowy - somatostatyna, gastryna, GIP, sekretyna, cholecystokinina, VIP, polipeptyd trzustkowy, neurotensyna, enkefaliny
 • Trzustka - zaburzenia poziomu cukru we krwi, cukrzyca - znaki irydologiczne
 • Nadnercza - kora, rdzeń, zaburzenia - znaki irydologiczne
 • Nerki i równowaga płynów i znaki irydologiczne
 • PCOS - znaki irydologiczne
 • Endometrioza - znaki irydologiczne
Download Ebook
 • Materiały do ściągnięcia

Aurela Daktera

Natural Physician, irydolog, absolwentka British School of Natural Medicine w UK oraz Functional Medicine University, obecnie w trakcie doktoratu z irydologii.

Od 2015 roku zajmuje się medycyną funkcjonaną i irydologią zbierając doświadczenie pracy z ludźmi i szukając przyczyn dolegliwości i pracując z nimi.

Obecnie całkowicie zadedykowana holistycznej pracy z człowiekiem.

Pasjonatka wypraw górskich, książek przygodowych - szczególnie o dalekiej Syberii, kąpieli w lodowatej wodzie i kontaktu z Naturą.

Gwarancja jakości!

Jeżeli wiedza jaką otrzymasz nie sprawi, że posiądziesz praktyczną umiejętność odczytywania dysfunkcji zapisanych w oczach , nie poprowadzi Cię krok po kroku jak wykonywać interpretację z tęczówki oraz nie da Ci swobody rozumienia znaczenia podstawowych elementów konstytucji oka - w ciągu 7 dni od daty zakupu zwrócę Ci koszty zainwestowane w szkolenie.

Planowane kolejne części z serii Zaawansowana Irydologia Kliniczna - będą zawierały poniższe zagadnienia:

 • układ odpornościowy w irydologii
 • alergie nietolerancje
 • emocje a irydologia
 • ...

PO ZAKOŃCZENIU WSZYSTKICH CZĘŚCI BĘDZIESZ SPECJALISTĄ IRYDOLOGIEM Z POTĘŻNYM ZASOBEM WIEDZY! (NIEDOSTĘPNYM NA ŻADNYM INNYM SZKOLENIU), OTRZYMASZ ODE MNIE TAKŻE - OPRAWIONY W RAMCE DYPLOM IRYDOLOGA KLINICZNEGO!

Pytania

Tak! wyślij mi emaila i wyślę Ci dane konta.
1 rok - w razie potrzeby mogę ten czas wydłużyć !
Tak - certyfikat wyślę na emaila - napisz mi jak skończysz kurs.
Jeśli czujesz że potrzebujesz - TAK!
Za ok 6 miesięcy będzie kolejna część

Pozostałe materiały dostępne na stronie

Pytania

Tak! wyślij mi emaila i wyślę Ci dane konta.
2 lata
Tak - certyfikat wyślę na emaila - napisz mi jak skońćzysz kurs.
Jeśli czujesz że potrzebujesz - TAK!