Esencje kwiatowe dr Bacha

- uzdrawianie energią z natury

(szkolenie online w formie Mind Maps)


+ ebook

NOZODY JELITOWE dr Bacha


O Esencjach

Obecnie z wielu badań psychologicznych wynika, że typ osobowości danego człowieka ma bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób radzi on sobie z sytuacjami stresowymi oraz jaki rodzaj stresu może wyrządzić u niego największe szkody.

Dziś wiemy, że zapadalność na choroby serca jest dwukrotnie częstsza u osób nastawionych na dążenie do perfekcji i żyjących w ciągłym pośpiechu, wiemy, że osoby o postawie pasywnej, charakteryzujące się brakiem asertywności i ekspresji uczuć - częściej chorują na nowotwory oraz wiemy, że strach przed odrzuceniem, zamartwianie się, poczucie winy i wstyd - będą silniej predysponować do przewlekłch chorób gruczołowych.

Współczesne badania podkreślają więc to, co już 100 lat temu zostało zaobserwowane przed dr Bacha i co doprowadziło do odkrycia przez niego leczniczych właściwości Esencji Kwiatowych.

Dr Bach udowodnił bowiem, że osobowość ma kluczowy wpływ na stan zdrowia człowieka a praca z psychiką jest jedyną drogą, która umożliwia całkowite wyleczenie i powrót organizmu chorego do wewnętrznej harmonii.

Wielokrotnie doświadczał on, na sobie i tysiącach swoich pacjentów, że energia z Natury to jedyne skuteczne lekarstwo na wszelkie choroby.

“Każda osoba ma życie do przeżycia, pracę do wykonania, cudowną osobowość i wspaniałą indywiadualność ' Edward Bach

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla osób, które chcą naturalnie, nieinwazyjnie pracować z psychosomatyką zaburzeń w ciele
Esencje Bacha to subtelna praca z emocjami - jako przyczynami zaburzeń - a efekty działania są na ogół tak delikatne, że osoba, która je przyjmuje, płynnie przechodzi z jednego stanu emocjonalnego w drugi i zdarza się, że nie zauważa różnicy.
Dla naturopatów, którzy szukają uzupełnienia swojego warsztatu terapii naturalnych
Esencje stanowią brakujący element układanki, jeśli chodzi o choroby, ponieważ praca fizyczna w ciałem eliminuje tylko skutki zaburzeń, natomiast Esencje Kwiatowe, wg doktora Bacha, niwelują ich przyczyny .
Dla specjalistów, którzy chcą wzbogacić swoja praktykę o wspomaganie psychiki dla najmłodszych
Dzieci nie potrafią ukrywać swoich stanów emocjonalnych i szybko się im poddają, co bardzo często ma wpływ na kondycję zdrowotną malucha, ale jednocześnie sprawia, że dzieci są wyjątkowo responsywne na działanie Esencji Kwiatowych dr Bacha.
Dla dociekliwych, którzy pragną pogłębić swoje rozumienie świata emocji, zachowań i stanu fizycznego
Człowiek jest nierozerwalną całością, w której każdy element współgra z resztą organizmu, dlatego zawsze powinniśmy wspierać nasze zdrowie ze wszystkich frontów jednocześnie.
Dla ludzi, którzy chcą wspomóc zdrowie swoje, swoich domowników, przyjaciół a nawet swoich domowych zwierząt
Odpowiednio dobrane Esencje Kwiatowe podniosą emocjonalnie każdy stan ducha, wzmocnią siłe życiową i dzięki temu zoptymalizują stan zdrowia i umożliwią samoleczenie.

Dlaczego warto poznać Esencje Kwiatowe Bacha?

Dla uwolnienia zablokowanych emocji

'Czasami pojawia się uczucie rozładowania napięcia, emocji wydobywających się na powierzchnię. Wówczas zdajemy sobie sprawę z czegoś i odczuwamy ulgę, ponieważ nie jesteśmy już „w ciemności”.' Edward Bach

Dla łatwego podejmowania decydujących kroków w życiu

'Ludzie podejmują ważne decyzje po rozpoczęciu leczenia, robiąc nowy i decydujący krok w swoim życiu, odczuwając nowe poczucie motywacji, determinacji i celu. Esencje bowiem przywracają nas do tego, co naprawdę jest naszym prawdziwym i naturalnym stanem, a jest to stan pokoju i harmonii.' Edward Bach

Dla odnalezienia zależności między przyczyną a skutkiem w kontekście zdrowia

'Wykorzystujemy stan emocjonalny jako punkt wyjścia, a nie stan fizyczny, ponieważ kiedy patrzymy na emocje, bardziej prawdopodobne jest, że patrzymy na przyczynę lub źródło problemu, podczas gdy fizyczna dolegliwość to efekt.' Edward Bach

Dla bezpiecznej i delikatnej formy leczenia

'Z powodu braku substancji czynnej w Esencjach kwiatowych są one bezpieczne dla niemowląt i dzieci a także można je łączyć z innymi formami leczenia bez ograniczeń.' Edward Bach

Dla subtelnych efektów działania

'Działanie esencji jest tak delikatne i płynne, że zmiana stanu emocjonalnego może nie być nawet zauważalna dla osoby, która korzysta z Esencji.' Edward Bach

Dla właściwego zastępowania zła za pomocą dobra

'Choroba jest postrzegana jako wynik złej aktywności lub konsolidacji negatywnych postaw mentalnych. W systemie Bacha choroba, zło, wina lub konflikt zostają uleczone poprzez zalanie ich cnotami przeciwnymi.' Edward Bach

Co wchodzi w zakres kursu?

Krótkie nagrania video w formie MP4

By konkretnie wyłożyć metodę, dopowiedzieć brakujące informacje oraz zapamiętać całość treści w głównym skojarzeniu.

Mind Mapy - do nauki w systemie obrazkowym

Mapy umysłu mają służyć zapamiętaniu treści w formie skompresowanej i maksymalnie użytecznej dla użytkownika.

Całość materiałów przetłumaczona ze źródeł anglojęzycznych

Uczysz się więc z pierwszej ręki i masz rzetelną wiedzę w przystępnej formie.

Indywidualne wsparcie

Kiedy już zrobiłeś/łaś całe szkolenie i masz wątpliwości - wówczas spotykamy się na rozmowie i ja wyjaśniam wszelkie wątpliwości i pomagam.

Ebook dotyczący NOZODÓW BACHA w wersjii PDF do ściągnięcia

Kompletnie przygotowany ebook dotyczący NOZODÓW dr Bacha (110! stron) z kluczową zawartością treści odkrycia nozodów jelitowych, którymi pierwotnie zajmował się dr Bach.

Własne pliki do ściągnięcia

Do praktycznej pracy z Esencjami od razu po zakończeniu szkolenia.

WSTĘP
 • Wstęp
 • Historia
Informacje ogóle
 • Czym są Esencje Kwiatowe dr Bacha / MIND MAP
 • 12 Uzdrowicieli / MIND MAP
 • 7 Pomocników / MIND MAP
 • 19 Esencji dodatkowych / Mind Map
 • Metody przygotowywania Esencji Kwiatowychy dr Bacha
 • Odkrycia, mity, filozofia dr Bacha / MIND MAP
 • Badania
 • Jak korzystać z Esencji dr Bacha
 • Metody diagnostyczne
Analiza poszczególnych Esencji
 • Analiza poszczególnych Esencji / MIND MAPS
Jak pracować z Esencjami dr Bacha?
 • 23 typy osobowości
 • Dobieranie esencji Bacha
 • Case studies
 • Ćwiczenia zapamiętywania / MiND MAPS
 • Gdzie kupić Esencje ?
Pliki do ściągnięcia
 • Materiały edukacyjne

'Dr Bach podkreślal i nalegał w swoich badaniach i obserwacjach, by leczyć człowieka a nie chorobę, przyczynę, a nie efekt i dostrzegał w organizmie ludzkim silny potencjał zdrowia'

Aurela Daktera

Doktor Aurela Daktera, Natural Physician (BSNM UK)), Kliniczny Irydolog, Specjalista Klawiterapii, Certyfikowany Praktyk Medycyny Funkcjonalnej (Functional Medicine University), absolwentka British School of Natural Medicine UK.

Od 2016 roku poświęca się praktyce medycyny funkcjonalnej i irydologii, zdobywając doświadczenie w pracy z ludźmi oraz obserwując dysfunkcje w ciele poprzez analizę tęczówki, łącząc ją z oceną wyników badań laboratoryjnych i wywiadów. Inspiracją do rozpoczęcia programu doktorskiego z irydologii w 2021 roku były jej własne doświadczenia, które ukończyła w 2024 roku, zdobywając tytuł doktora nauk medycznych.

W jej dziedzinie działalności znajdują się medycyna funkcjonalna, irydologia, klawiterapia, psychosomatyka, hipnoterapia i formy miękkiej regresji, medycyna informacyjna, działalność szkoleniowa… oraz wiele innych.

Jest pasjonatką wędrówek górskich, czytania przygodowych książek o Syberii, miłośniczką lodowatych kąpieli i wielbicielką kontaktu z Naturą.


BONUSY

BONUS 1# Wszystkie Mind-MAPy w szkoleniu - do ściągnięcia!
By można było do nich zajrzeć w razie potrzeby.
BONUS 2# Schemat grup osobowości z połączeniu z Esencjami - do ściągnięcia!
Nie musisz uczyć się tego na pamięć - kolorowe ściągi szybko umożliwią zapamiętanie :)
BONUS 3# Oryginalne książki napisane przez Edwarda Bacha - do ściągnięcia! (wersja ang)
'Heal Thyself' (ang) 'The 12 healers and other remedies' (ang) by poznać szczegółowo, u źródła, filozofię pracy z Esencjami - dla osób zainteresowanych.
BONUS 4# Plakat - wszystkich Esencji wraz z głównym skojarzeniem każdej z nich - do ściągnięcia!
Mozna go wydrukować w dużym formacie do szybkiego wglądu i pracy z Esencjami.
BONUS 5# Ebook - Nozody jelitowe dr Bacha 110 stron - do ściągnięcia!
Nozody jelitowe to homeopatyczne szczepionki - których działanie odpornościowe zostało udowodnione dzięki pracy na tysiącach pacjentów, których dr Bach przyjmował.
BONUS 6# Mapa zastosowania Esencji względem lokalizacji zaburzeń w ciele - do ściągnięcia!
Mapa lokalizacji zaburzeń w ciele z odniesieniem do pracy z konkretną Esencją

Gwarancja jakości!

Jeżeli wiedza jaką otrzymasz nie sprawi, że zrozumiesz sens działania Esencji Bacha, nie poprowadzi Cię krok po kroku jak przeprowadzać konsultacje i właściwie dobierać Esencje oraz nie da Ci swobody rozumienia działania każdej z nich - w ciągu 7 dni od daty zakupu zwrócę Ci koszty zainwestowane w szkolenie.

Pozostałe materiały dostępne na stronie