Szkolenie to jest zebraniem w jednym miejscu w formie 3 ebooków- ostatnich 20 lat badań nad Strukturą emocjonalną tęczówki i stanowi otwartą próbę przedstawienia danego zagadnienia w formie pracy zbiorczej.
Tęczówka i struktura tkanki źrenicy nie tylko zawierają fizyczne projekcje, ale także własną bazę danych dotyczącą problemów emocjonalnych, konfliktów i doświadczeń w obrębie struktury tęczówki i źrenicy.
W rzeczywistości każda tęczówka rejestruje psycho-emocjonalne doświadczenia z okresu ciąży, procesu narodzin, naszych lat kształtowania się w okresie niemowlęcym, nierozwiązane problemy oraz emocje naszych rodziców, dziadków, pradziadków, rodzeństwa i dzieci. Z tęczówki możemy odczytać blokady emocjonalne, które są przekazywane następnym pokoleniom.
Ostatnio wielu badaczy na całym świecie powiązało doświadczenia, które przeżywamy w łonie matki, od chwili narodzin aż do wieku 1-5 lat (w zależności od źródła), z kształtowaniem się naszego emocjonalnego charakteru i osobowości oraz z tym, w jaki sposób wyrażamy to, bądź nie wyrażamy, przez całe dorosłe życie.
W istocie badacze tacy jak dr Michel Odent sugerują, że lata formowania tęczówki decydują o naszym zdrowiu emocjonalnym i sposobie wyrażania się.
Warunkiem zrozumienia tego szkolenia - jest wcześniejsze przerobienie szkoleń Zaawansowana Irydologia Kliniczna poziom I, II oraz III, IV
Część V i VI kursu zestawia razem znaki i strefy w tęczówkach z ostatnich 20 lat badań dla zaburzeń emocjonalnych i konfliktów psychosomatycznych.
Szkolenie pokazuje jak rozmawiać z człowiekiem i zadawać pytania, by zidentyfikować trafnie konflikty psychosomatyczne i zastosować odpowiednie terapie.
Informacje zawarte w ebookach są dużym wsparciem w pracy psychosomatycznej!!
Szkolenie - Część V obejmuje tematyką zależności psychosomatyczne i wykorzystuje większość zmian irydologicznych opisanych we wcześniejszych szkoleniach wraz z topografią strefy rzęskowej, nowej topografii embriologicznej, a także brzegu źrenicznego.
Irydologia kliniczna Część V i VI umożliwia sięgnięcie do dalekiej przyszłości i ocenę konfliktów psychosomatycznych + wraz z Ryzykiem czasowym i ogniskami Hamera
Zaburzenia emocjonalne to podstawa wszelkich dysfunkcji w naszym ciele i praca z nimi jest niezbędnych elementem drogi do zdrowia.
Irydologia kliniczna część V - daje pierwszy tego typu wgląd w kwestie emocjonalne i pokazuje zależności jakie istnieją w ciele, które manifestują daną blokadę emocjonalną lub stan psychosomatyczny.
Szkolenie Zaawansowana Irydologia Kliniczna - to cykl szkoleń - który ma na celu rzetelną, dokładną, płynną i szybką analizę stanu funkcji organizmu - co stanowi solidny fundament pracy z drugim człowiekiem.
By móc korzystać z materiałów zawsze wtedy, kiedy będzie taka potrzeba.
By zobaczyć jak manifestuje się dana zmiana w oku na konkretnym przykładzie.
By móc korzystać z tych materiałów i się nimi wspierać w każdej sytuacji
By trafnie identyfikować konflikty i z nimi pracować
Irydologia daje możliwość obserwowania tęczówki oka w dynamice zmian zachodzących w ciele. Tęczówka zawiera około 28 000 indywidualnych włókien nerwowych, które biegnąc z różnych tkanek organizmu kończą się ślepo w macierzy tęczówki I to one niosą informacje o stanie narządów i organów, przenosząc określone potencjały na powierzchnię tęczówki. Takie głębokie utkanie włóknami nerwowymi - sprawia, że tęczówka jest odbiorcą impulsów ze wszystkich organów w ciele.
Możliwość obrazowania zmian funkcjonalnych zaburzeń - na wczesnym ich etapie, wraz z obserwacją drogi zdrowienia - stawia irydologię w czołówce nauk holistycznych. Znaki uaktywnienia, zmiana zabarwienia, obecność defektów, markery zależności funkcjonalnych, zatoki, promienie, okręgi, pigmenty i wiele innych oznaczeń stanowią drogę choroby u człowieka a zrozumienie ich pozwala nakreślić właściwą diagnozę, ustalić przyczyny zaburzeń i nadać kierunek terapii.
Tęczówka - funkcjonuje jako mapa całego ciała, a spoglądając w oko, mamy wgląd w cały organizm ludzki w sposób przekrojowy i szybko można zarejestrować wszelkie nieprawidłowości organów.
Irydologia identyfikuje wówczas zmiany w stanie aktywności włókien, koncentrację barwnika, rozluźnienie utkania, szczeliny, głębokie krypty i wiele innych znaków, które wskazują jednoznacznie na obniżoną lub podwyższoną aktywność w danym rejonie. W takiej sytuacji analiza zjawisk na powierzchni tęczówki w połączeniu z innymi badaniami pozwala stwierdzić rodzaj zaburzeń jakie towarzyszą danej jednostce oraz ustalić właściwy tor terapii.